Ako si vybrať

֎

VYBERTE SI TYP A VEĽKOSŤ

V našej ponuke nájdete BEHÚNE (pozostávajúce z dielikov tvaru obdĺžnika), KRUHOVÉ OSTROVČEKY (viac-dielne sety) alebo KUSOVÉ TVAROVANÉ koberčeky (napr. list, oblak, auto,..)

Sety kruhových ostrovčekov pozostávajú z dielikov v tvare kruhu s priemerom 38cm. V ponuke máme 2-, 3- a 4-dielne sety, pre väčšie nás neváhajte kontaktovať individuálne.

Kusové tvarované koberčeky sú samostatné ale veľké koberčeky- vačšie ako jednotlivé dieliky pri kruhových alebo behúňových setoch (tj. 55x74cm alebo 57x70cm atď)

Všetky sety behúňov sú tvorené rozmerovo rovnakými dielikmi- 35x55cm. Šírka 35cm je koncipovaná na ideálnu využiteľnú šírku vychádzajúcu zo šírky kroku dospelej osoby (tiež s rezervou pre osoby s poruchami rovnováhy, kedy je chôdza širšia).
Počet dielikov si volíte podľa požadovanej celkovej dĺžky:

  • dvojdielny set…..35x110cm
  • trojdielny set…….35x165cm
  • štvordielny set….35x220cm
  • päťdielny set……..35x275cm

V prípade, že potrebujete iné ako ponúkané rozmery, kontaktujte nás mailom s Vašou požiadavkou na mieru.

֎

VYBERTE SI DIZAJN / KOMPOZÍCIU

Po tom ako ste si vybrali vhodnú veľkosť sa v sekcii obchod dostanete do príslušnej kategórie produktov podľa velkosti a typu (2-dielne, 3-dielne, 4-dielne, 5-dielne (behúne), kruhové, kusové). Tam si vyberte produkt, ktorý sa Vám páči svojím dizajnom (rozložením prvkov), bez ohľadu na to akú má koberček na fotke farebnosť a doplnkové prvky. Tieto možnosti si po rozkliknutí produktu navolíte sami podľa vôle.

Všetky dizajny tvoríme tak, aby bola zachovaná čo najväčšia rôznorodosť materiálov, ktoré sú usporiadané do jednotlivých zón. Nohy tak dokážu cítiť každý materiál zvlášť a tiež rozhranie jednotlivých materiálov. Vysielaných je tak do mozgu mnoho rôznych impulzov, na ktoré telo a nohy reagujú. Dizajn si teda volíte podľa toho, ktorý sa Vám páči, efekt rôznych dizajnov je rovnaký. Je však samozrejme lepšie voliť sety s väčšou dĺžkou, kam sa zmestí väčšie množstvo každého druhu materiálu.

Každý dizajn má svoj názov. Teda v prípade, že vidíte v ponuke napr. dva koberčeky pod rovnakým názvom (no v inej farebnosti), viete po navolení vlastných možností farieb a doplnkových prvkov dosiahnuť pri oboch rovnaký konečný vzhľad. Bez ohľadu na to, ktorý z koberčekov s rovnakým názvom ste si rozklikli ako základ.

֎

VYBERTE SI FARBU PODKLADU

Vyberte si zo 6 dostupných farieb: bledosivá, tmavosivá, piesková(bledohnedá), tmavohnedá, čierna, modrá (iná modrá ako na foto, bledšia). Nedostupné farby- tmavomodrá (na foto), červená

Všetky farby sú melírované, teda tvorené z rôznofarebných vlákien.

֎

VYBERTE SI FAREBNOSŤ BODIEK

FAREBNÉ BODKY odporúčame zvoliť, ak očakávate od koberčeka čo najväčšiu odolnosť, jednoduchšiu údržbu a čistenie (namiesto bambuliek). Sú ideálnym výberom aj pri menších deťoch, ktoré majú ešte tendenciu prvky trhať rukami (čomu sú maximálne odolné) a najviac vyhovuje aj do kolektívov s väčšou záťažou (detské centrá, cvičenia, školky, kútiky,..)

01-krémovo-béžová, 02-taupe (sivo-béžová), 03-krémovo-žltá (banán), 04-tmavožltá, 05-zelená,

06-belasá modrá, 07-modrá, 08-tmavomodrá, 09-tmavosivá, 10-bordová, 11-vínová červená,

12-tmavá staroružová, 13-lososová, 14-bledoružová, 15-mauve (ružovo-fialová), 16-tmavofialová.

VYBERTE SI FAREBNOSŤ BAMBULIEK

BAMBUĽKY sú senzoricky jemným a vizuálne efektným prvkom. Avšak pri nesprávnom zaobchádzaní (napr. zámerné trhanie) je možné ich poškodiť / rozobrať / rozstrapkať. Je teda nevyhnutné deti pri používaní usmerniť, prípadne odporúčame pri menších deťoch a do kolektívov s väčšou záťažou zvoliť koberček s „bodkami“ namiesto bambuliek.

Plyšové bambuľky tvoria na našich koberčekoch dúhy, kvety alebo mix poloblúk- podľa Vami zvoleného dizajnu.

Vyberte si kombináciu maximálne 5 alebo 6 farieb plyšových bambuliek (podľa dizajnu koberčeka):

01-banánová, 02-horčicová, 03-okrová, 04-bledohnedá, 05-čokoládová,

06-žltá, 07-citrónová, 08-pomarančová, 09-oranžová, 10-červená,

11-pastelová zelená, 12-limetková, 13-zelená, 14-khaki zelená, 15-smaragdová,

16-belasá, 17-mint, 18-tyrkysová, 19-oceľová modrá, 20-bledosivá,

21-fialová, 22-bledofialová, 23-bledomodrá, 24-tmavomodrá, 25-modrosivá,

26-krémová, 27-nude ružová, 28-baby ružová, 29-staroružová, 30-tmavá staroružová,

31-marhuľková ružová, 32-ružová, 33-cyklamenová, 34-magenta, 35-bordová.

֎

VYBERTE SI DOPLNKOVÉ PRVKY

Môžete si vybrať nasledovné doplnkové prvky, ktorých cena sa po navolení pripočíta k cene základného setu:
balančné lopty, drevené figúrky, silikónové figúrky, meno, abeceda, čísla, výšivky.

֎

BALANČNÉ LOPTY

Balančná lopta sa stala súčasťou našich koberčekov ako výrazový prvok, no hlavne ako prvok, ktorý zastupuje balančnú funkciu. Už samotný koberček sa stará o to, aby sa telo naučilo správne nastavovať ťažisko tela pri nerovnostiach terénu a balančná lopta tento tréning ešte prehlbuje. Posilňuje sa aj vďaka jej používaniu stred tela, čo zohráva dôležitú úlohu pri správnom formovaní chodidiel.

A ako už názov „lopta“ naznačuje, táto balančná polguľa je dofukovateľná zo spodnej strany (pumpou na lopty), aj preto ku koberčeku nie je pevne uchytená. Jednoducho ju vložíte do kruhu, ktorý opisuje lano. Z našej skúsenosti hlavne malé deti práve táto funkcia veľmi fascinuje, radi si ju vyberajú a vkladajú naspäť do kruhu. Ďalšou výhodou jej odnímateľnosti je to, že ju môžete využiť kdekoľvek na podlahe aj mimo koberčeka na rôzne aktivity. Loptu nie je možné si zakúpiť zvlášť, iba ako doplnok ku koberčeku. Máme na výber dva rôzne povrchy- „ježka“ a „kameň“ v 8 farbách. Kameň je pocitovo jemnejší a ježko trochu pichľavejší.

ponúkané farby: modrá, fialová, ružová, sivá, žltá, oranžová, červená, zelená.

֎

KORKOVÉ BALANČNÉ PRVKY

Korkový balančný slimák Korkii alebo Malý korkový kopček sú oba odnímateľné z kruhu lana. Korkový slimák je celý vyrobený z korku a je možné ho použiť na balancovanie aj pri otočení na opačnu stranu (ideálne pod každú nohu jeden, prípadne kombinovať s nafukovacou balančnou loptou). Máte na výber natural verziu alebo 4 farby (zelená, žltá, bledoružová, tyrkys). Malý korkový kopček je lepený na samostatný kruh koberčekového podkladu, je z balančných prvkov najnižší a úrovňou náročnosti teda najjednoduchší. Je vhodný napr. na zaplnenie kruhu z lana ak sa balančná lopta alebo slimák používajú mimo koberčeka, teda si ho môžete vybrať ako alternatívu/náhradu na výmenu popri inom balančnom prvku. Preto, že je vyrobený z korkových dielikov, pri našlapnutí jemne pruží. Tento je dostupný iba vo verzii natural.

Korkii balančný slimák:

Malý korkový kopček:

֎

SILIKÓNOVÉ FIGÚRKY

Farebné silikónové figúrky sme pridali do doplnkových prvkov, aby sme koberčeky pre Vaše deti ešte viac zatraktívnili. Odporúčame vybrať si maximálne 1ks na 1dielik koberca, aby kompozícia nepôsobila preplnene (teda napr. pri 3dielnom koberci max 3ks figúrok,…). Máte možnosť vybrať si z množstva obľúbených zvieratiek, dopravných prostriedkov, dinosaurov.. Tým, že sú tvarovo vystupujúce z podkladu a ako ďaľší druh materiálu sú zároveň ďalším odlišným senzorickým prvkom. V možnostiach pri konkrétnom produkte zvoľte najskôr počet a následne do prázdneho poľa vpíšte katalógové čísla vami vybraných figúrok. Prislúchajúce čísla nájdete tu na fotkách figúrok. (Môže sa stať, že niektorá z vybraných figúrok nebude skladom, v tom prípade Vás budeme kontaktovať.)

֎

KORKOVÉ FIGÚRKY

Korkové figúrky Korkii sú na Slovensku ručne vyrábané a maľované hračky (farbami vhodnými pre detské hračky). Sú pevne spojené s podkladom koberčeka, rovnako ako ostatné senzorické prvky (okrem drevených figúrok a balančných prvkov). Odporúčame vybrať si maximálne 1ks na 1dielik koberca, aby kompozícia nepôsobila preplnene (teda napr. pri 3dielnom koberci max 3ks figúrok,…). V možnostiach pri konkrétnom produkte zaškrtnite, ktoré figúrky si prajete do svojho koberčeka zakomponovať, k celkovej cene sa pripočíta prislúchajúca cena za figúrku. (Môže sa stať, že niektorá z vybraných figúrok nebude skladom, v tom prípade Vás budeme kontaktovať.)

֎

DREVENÉ FIGÚRKY

Drevené figúrky Holztiger sú ručne vyrábané a maľované hračky (farbami vhodnými pre detské hračky podľa európskych noriem EN 71). Sú z koberčeka odnímateľné, pripnuté sú pomocou suchého zipsu. Deti ich tak môžu efektívnejšie využiť aj pri hre. Odporúčame vybrať si maximálne 1ks na 1dielik koberca, aby kompozícia nepôsobila preplnene (teda napr. pri 3dielnom koberci max 3ks figúrok,…). V možnostiach pri konkrétnom produkte zaškrtnite, ktoré figúrky si prajete do svojho koberčeka zakomponovať, k celkovej cene sa pripočíta prislúchajúca cena za figúrku. (Môže sa stať, že niektorá z vybraných figúrok nebude skladom, v tom prípade Vás budeme kontaktovať.)

֎

MENO, ABECEDA, ČÍSLA

MENO/ MENÁ
Ak chcete na koberček pridať meno svojho dieťatka/ mená svojich detí, zvoľte pri produkte jednu z možností, podľa počtu písmen v mene. Následne do prázdneho poľa vpíšte konkrétne presné znenie mena/mien. Písmená majú výšku cca 4,5cm.

ABECEDA a ČÍSLA
Môžete pridať tiež 26 základných znakov abecedy a čísla od 0 po 9. Koberček tak môže byť pre Vaše deti ešte zaujímavejší a náučnejší. Tieto znaky sú drobné- majú cca 1,5cm.

֎

VÝŠIVKY

Výšivky sme zaradili (podobne ako silikónové prvky) ako zatraktívňujúci prvok pre Vaše deti. Môžete si navoliť set lesných zvieratiek, set vesmír alebo dinosaury. Dinosaury sa pridávajú jednotlivo po kusoch, zvoľte počet a kódy vami vybraných dinosaurov vpíšte do poznámky (J01-J10).

AK STE SI VYBRALI, MOŽETE PREJSŤ DO OBCHODU

info@littlerug.sk

Bratislava