Ako si vybrať

֎

VYBERTE SI VEĽKOSŤ

Všetky sety sú tvorené rozmerovo rovnakými dielikmi- 35x55cm. Šírka 35cm je koncipovaná na ideálnu využiteľnú šírku vychádzajúcu zo šírky kroku dospelej osoby (tiež s rezervou pre osoby s poruchami rovnováhy, kedy je chôdza širšia).
Počet dielikov si volíte podľa požadovanej celkovej dĺžky:

  • dvojdielny set…..35x110cm
  • trojdielny set…….35x165cm
  • štvordielny set….35x220cm
  • päťdielny set……..35x275cm

V prípade, že potrebujete iné ako ponúkané rozmery, kontaktujte nás mailom s Vašou požiadavkou na mieru.

֎

VYBERTE SI DIZAJN / KOMPOZÍCIU

Po tom ako ste si vybrali vhodnú veľkosť sa v sekcii obchod dostanete do príslušnej kategórie produktov podľa velkosti (2-dielne, 3-dielne, 4-dielne, 5-dielne). Tam si vyberte produkt, ktorý sa Vám páči svojím dizajnom (rozložením prvkov), bez ohľadu na to akú má koberček na fotke farebnosť a doplnkové prvky. Tieto možnosti si po rozkliknutí produktu navolíte sami podľa vôle.

Všetky dizajny tvoríme tak, aby bola zachovaná čo najväčšia rôznorodosť materiálov, ktoré sú usporiadané do jednotlivých zón. Nohy tak dokážu cítiť každý materiál zvlášť a tiež rozhranie jednotlivých materiálov. Vysielaných je tak do mozgu mnoho rôznych impulzov, na ktoré telo a nohy reagujú. Dizajn si teda volíte podľa toho, ktorý sa Vám páči, efekt rôznych dizajnov je rovnaký. Je však samozrejme lepšie voliť sety s väčšou dĺžkou, kam sa zmestí väčšie množstvo každého druhu materiálu.

Každý dizajn má svoj názov. Teda v prípade, že vidíte v ponuke napr. dva koberčeky pod rovnakým názvom (no v inej farebnosti), viete po navolení vlastných možností farieb a doplnkových prvkov dosiahnuť pri oboch rovnaký konečný vzhľad. Bez ohľadu na to, ktorý z koberčekov s rovnakým názvom ste si rozklikli ako základ.

֎

VYBERTE SI FARBU PODKLADU

Vyberte si zo 6 dostupných farieb: bledosivá, tmavosivá, piesková(bledohnedá), tmavohnedá, čierna, modrá (iná modrá ako na foto, bledšia). Nedostupné farby- tmavomodrá (na foto), zelená, červená

Všetky farby sú melírované, teda tvorené z rôznofarebných vlákien.

֎

VYBERTE SI FAREBNOSŤ BAMBULIEK

Plyšové bambuľky tvoria na našich koberčekoch dúhy, kvety alebo mix poloblúk- podľa Vami zvoleného dizajnu.

Vyberte si kombináciu maximálne 6 farieb plyšových bambuliek:

01-magenta, 02-malinová, 03-staroružová, 04-púdrová ružová, 05-koralová, 06-cyklamenová,

07-baby ružová, 08-bledofialová, 09-fialová, 10-tmavofialová, 11-atramentová,

12-tmavomodrá, 13-modrá, 14-bledomodrá, 15-belasá, 16-modrá mint,

17-tyrkysová, 18-zelená mint, 19-pestrá zelená, 20-vojenská zelená, 21-zelená, 22-tmavozelená,

23-oranžová, 24-mandarinková, 25-červená, 26-bordová, 27-čierna,

28-tmavožltá, 29-žltá, 30-citrónová žltá, 31-pastelová žltá, 32-slonovinová,

33-tmavohnedá, 34-béžová, 35-pleťová, 36-krémová, 37-bledosivá, 38-tmavosivá.

֎

VYBERTE SI DOPLNKOVÉ PRVKY

Môžete si vybrať nasledovné doplnkové prvky, ktorých cena sa po navolení pripočíta k cene základného setu:
balančné lopty, silikónové figúrky, meno, abeceda, čísla, výšivky.

֎

BALANČNÉ LOPTY

Balančná lopta sa stala súčasťou našich koberčekov ako výrazový prvok, no hlavne ako prvok, ktorý zastupuje balančnú funkciu. Už samotný koberček sa stará o to, aby sa telo naučilo správne nastavovať ťažisko tela pri nerovnostiach terénu a balančná lopta tento tréning ešte prehlbuje. Posilňuje sa aj vďaka jej používaniu stred tela, čo zohráva dôležitú úlohu pri správnom formovaní chodidiel.

A ako už názov „lopta“ naznačuje, táto balančná polguľa je dofukovateľná zo spodnej strany (pumpou na lopty), aj preto ku koberčeku nie je pevne uchytená. Jednoducho ju vložíte do kruhu, ktorý opisuje lano. Z našej skúsenosti hlavne malé deti práve táto funkcia veľmi fascinuje, radi si ju vyberajú a vkladajú naspäť do kruhu. Ďalšou výhodou jej odnímateľnosti je to, že ju môžete využiť kdekoľvek na podlahe aj mimo koberčeka na rôzne aktivity. Loptu nie je možné si zakúpiť zvlášť, iba ako doplnok ku koberčeku. Máme na výber dva rôzne povrchy- „ježka“ a „kameň“ v 8 farbách. Kameň je pocitovo jemnejší a ježko trochu pichľavejší.

ponúkané farby: modrá, fialová, ružová, sivá, žltá, oranžová, červená, zelená.

֎

SILIKÓNOVÉ FIGÚRKY

Farebné silikónové figúrky sme pridali do doplnkových prvkov, aby sme koberčeky pre Vaše deti ešte viac zatraktívnili. Odporúčame vybrať si maximálne 1ks na 1dielik koberca, aby kompozícia nepôsobila preplnene (teda napr. pri 3dielnom koberci max 3ks figúrok,…). Máte možnosť vybrať si z množstva obľúbených zvieratiek, dopravných prostriedkov, dinosaurov.. Tým, že sú tvarovo vystupujúce z podkladu a ako ďaľší druh materiálu sú zároveň ďalším odlišným senzorickým prvkom. V možnostiach pri konkrétnom produkte zvoľte najskôr počet a následne do prázdneho poľa vpíšte katalógové čísla vami vybraných figúrok. Prislúchajúce čísla nájdete tu na fotkách figúrok. (Môže sa stať, že niektorá z vybraných figúrok nebude skladom, v tom prípade Vás budeme kontaktovať.)

֎

MENO, ABECEDA, ČÍSLA

MENO/ MENÁ
Ak chcete na koberček pridať meno svojho dieťatka/ mená svojich detí, zvoľte pri produkte jednu z možností, podľa počtu písmen v mene. Následne do prázdneho poľa vpíšte konkrétne presné znenie mena/mien. Písmená majú výšku cca 4,5cm.

ABECEDA a ČÍSLA
Môžete pridať tiež 26 základných znakov abecedy a čísla od 0 po 9. Koberček tak môže byť pre Vaše deti ešte zaujímavejší a náučnejší. Tieto znaky sú drobné- majú cca 1,5cm.

֎

VÝŠIVKY

Výšivky sme zaradili (podobne ako silikónové prvky) ako zatraktívňujúci prvok pre Vaše deti. Môžete si navoliť set lesných zvieratiek, set vesmír alebo dinosaury. Dinosaury sa pridávajú jednotlivo po kusoch, zvoľte počet a kódy vami vybraných dinosaurov vpíšte do poznámky (J01-J10).

AK STE SI VYBRALI, MOŽETE PREJSŤ DO OBCHODU

info@littlerug.sk

Bratislava